Zabawa Andrzejkowa :)

"W przedszkolu zabawa

Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba

Królują wsród nas.

Andrzejkowe mamy Święto

co się dzisiaj nam wywróży?

Mamy miskę pełną wody,

wosk w garnuszku i klucz duży. "

 

28 listopada był dniem zabaw i wróżb andrzejkowych w naszym przedszkolu. Dzieci poznały ludowe zwyczaje oraz tradycje andrzejkowe. Nie obyło się bez wróżenia, lania wosku oraz zabawy tanecznej, przy ulubionych piosenkach Pań i dzieci.     Dzień ten dostarczył wielu niesamowitych przeżyć i emocji, jak również stał się okazją do rozbudzenia w dzieciach chęci poznawania naszej tradycji ludowej. 

 

Dzień Pluszowego Misia :)

Jak w zeszłym roku, tak i dzisiaj w Dniu Pluszowego Misia każdy przedszkolak przyniósł swojego najlepszego pluszowego przyjaciela  . Na dobry początek dzieci poznały "Historie Pluszowego Misia" następnie każdy przedstawił swojego Pluszaka, koleżankom i kolegom z grupy, po czym przyszedł czas na zabawę. Przytulały ukochane Misie, bawiły się i tańczyły z nimi. Na koniec nasze przedszkolaki wykonywali bardzo ciekawe prace plastyczne, których głównym bohaterem był MIS. To był niezwykle przyjemny dzień. 

Pławce. Iryski i Słoneczniki zwiedzają Gospodarstwo rolne :)

31.10.2014 r. grupa 3-4 i 5-6 latków wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego państwa Niemczalów. Dzieci miały możliwość zobaczyć nowoczesne maszyny rolnicze, magazyny. Główną atrakcją dla naszych podopiecznych było ognisko.  Dzieci piekły kiełbaski, zajadały się ciasteczkami oraz piły smaczne napoje. Wszystkie te smakołyki przygotowali nam gospodarze.                                                                                                                                                                                                                                                       Radośni i pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do naszego przedszkola, gdzie czekały na nas "PALUCHY BABY JAGI" upieczone przez Czarownicę Gosię i Czarownicę Anie.

Pławce. Zaproszenie Irysków i Słoneczników na "Pasowanie pierwszaka" :)

26.10.2014 r. uczniowie klasy pierwszej zaprosili naszych najmłodszych na swoje pasowanie. Bardzo ucieszyliśmy się z tego zaproszenia, ponieważ niektórzy z nas w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę i również będą ślubować przed całą społecznością szkoły. Teraz już wiemy na czym to polega.

Pławce. Iryski i Słoneczniki w kinie :)

Dnia 16.10.2014 r. grupa "Iryski" i "Słoneczniki" wybrały się do kina w Środzie Wlkp. na film pt. "Pszczółka Maja". Film bardzo się spodobał naszym najmłodszym i dlatego też dzieci obiecały Pani Oli że jeszcze nie raz ją odwiedzą.

 

Additional information

smart-NT