Iryski i Słoneczniki zwiedzają Gospodarstwo rolne :)

31.10.2014 r. grupa 3-4 i 5-6 latków wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego państwa Niemczalów. Dzieci miały możliwość zobaczyć nowoczesne maszyny rolnicze, magazyny. Główną atrakcją dla naszych podopiecznych było ognisko.  Dzieci piekły kiełbaski, zajadały się ciasteczkami oraz piły smaczne napoje. Wszystkie te smakołyki przygotowali nam gospodarze.                                                                                                                                                                                                                                                       Radośni i pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do naszego przedszkola, gdzie czekały na nas "PALUCHY BABY JAGI" upieczone przez Czarownicę Gosię i Czarownicę Anie.

Zaproszenie Irysków i Słoneczników na "Pasowanie pierwszaka" :)

26.10.2014 r. uczniowie klasy pierwszej zaprosili naszych najmłodszych na swoje pasowanie. Bardzo ucieszyliśmy się z tego zaproszenia, ponieważ niektórzy z nas w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę i również będą ślubować przed całą społecznością szkoły. Teraz już wiemy na czym to polega.

Iryski i Słoneczniki w kinie :)

Dnia 16.10.2014 r. grupa "Iryski" i "Słoneczniki" wybrały się do kina w Środzie Wlkp. na film pt. "Pszczółka Maja". Film bardzo się spodobał naszym najmłodszym i dlatego też dzieci obiecały Pani Oli że jeszcze nie raz ją odwiedzą.

 

Niezapominajki robią kompoty :-)

Jesienią, jesienią 

Sady się rumienią

Czerwone jabłuszka

Pomiędzy zielenią.

Pewnego dnia, jedna z mam naszych podopiecznych przyniosła do przedszkola owoce naszych sadów, były to przepyszne jabłuszka!                                                                       Po umyciu rąk i owoców, pani rozpoczęła obieranie i krojenie jabłek. Po nie całej godzinie nasze jabłuszka wylądowały w słoikach, które dzieci przyniosły.                                                 Jeszcze tylko trochę cukru, trochę wody... i kompocik był prawie gotowy. Jeszcze trzeba było zagotować, aby zimą wraz ze swoją rodziną pysznym smakiem się delektować!                                                                             

Spotkanie ze zbójnikiem :)

Tańcowali zbójnicy, w przedszkolu!

Każdy z nich się wyćwiczył, wyszkolił!

Tańcowali zbójnicy tu żwawo,

każdy dobrze im życzył, bił brawo!

30 września naszych przedszkolaków we wszystkich oddziałach Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka", odwiedził "Zbójnik". Nasz gość przywitał dzieci piękną góralską gwarą, opowiadał   o zwyczajach oraz jak wygląda codzienne życie w górach. Nie zabrakło także opowieści o "Janosiku", co wzbudziło ogromne zaciekawienie wśród dzieci.                                          Bardzo dużym zainteresowaniem budził również regionalny strój zbójnika. Podsumowując było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie przybliżające naszym najmłodszym tradycję i kulturę danego regionu Polski. Na koniec wszystkie grupy ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia z naszym gościem.

Additional information

smart-NT