Strona główna

Wydarzenia

 

Powitanie wiosny(21 marca 2014)

Naplotkowała sosna że już się zbliża wiosna... :) Na jej powitanie nasi najmłodsi bardzo dobrze się przygotowali. Bo jak wiosna się zbliża robi się cieplutko i budzą się kwiatki, żabki, biedronki, boćki i niedźwiadki. Dzieci wraz z wychowawcą i panią Anią  wyruszyły barwnym korowodem do parku z „Marzanną”. Pożegnaliśmy zła zimę piosenką i powitaliśmy wspólną zabawą wiosnę. W końcu Wiosna już!


Bal karnawałowy(21 luty 2014)

Dnia 21 lutego dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" świętowały bal karnawałowy. Było bardzo kolorowo i zabawnie, ciekawe przebrania dzieci i doskonała zabawa. Dzieci brały udział w konkursach między innymi taniec w parach z balonami, następnie przy stole zajadały się małym "co nieco", czyli ciasteczkami, żelkami, cukierkami. Bal karnawałowy dzieci zaliczyły do udanej imprezy. 

Balik2014

Więcej zdjęć:


 Dzień Babci i Dziadka(31 stycznia 2014)

Święto Babci i Dziadka jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez radości. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy, zaprezentowały piękny program artystyczny. Nasi mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wnuczęta piosenką i wierszem wyraziły wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków, oraz podziękowały za ciepło i dobroć jaką otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występy, a niejednemu z nich zakręciła się w oku łza.

Dzieci złożyły babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im wykonane własnoręcznie medale oraz dyplomy, a następnie wspólnie z wychowawcą zaprosiły gości na słodki poczęstunek, przygotowanych przez rodziców naszych najmłodszych. Wszystkim Babciom i Dziadkom, życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości! Niech żyją długi czas i zawsze kochają nas!


Przedszkolaki odwiedziły Gminne Schronisko dla Zwierząt Bezdomnych w Środzie Wlkp.(28 stycznia 2014)

Przekazały karmę dla zwierząt, która pochodziła ze zbiórki, która odbyła się na terenie przedszkola pt. ”Akcja miska dla schroniska”. Dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy. Pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta.
Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.

Organizatorom wycieczki dokładnie o to chodziło, aby uwrażliwić dzieci na krzywdę zwierząt, jednym słowem wizyta w schronisku przyniosła oczekiwany rezultat i sprawiła wiele radości maluchom.


Jasełka(19 grudnia 2014)

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, wspólnego kolędowania, składania życzeń i spędzania czasu w gronie najbliższych. To czas przepełniony tradycją i dobry na przekazanie najmłodszym zwyczajów i uczenia ich poszanowania dla tradycji. W naszym przedszkolu dzieci 3-4 -letnie z grupy zaprosiły swoich najbliższych na wspólne kolędowanie i Jasełka. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności teatralne z wykorzystaniem kostiumów i rekwizytów. Po występie był czas na wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek.


Wycieczka do fabryki bombek w Gnieźnie(5 grudnia 2013)

Dnia 05.12.2013 r. nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek zwiedzaliśmy kolejne hale tj.: „dmuchalnię”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszki, bałwanka, kuli itp. Następnie w „srebrzalni” zobaczyły jak zasrebrza się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Po wyjściu z dekoratorni czekała je wizyta we wzorcowni, gdzie obejrzały wzory bombek, które były lub będą produkowane w fabryce. Znajdują się tam piękne i fantazyjne oryginalnie malowane wzory oraz całe krajobrazy na najrozmaitszych kształtach bombek. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. 


Maluchy z mundurowymi(6 listopada 2013)

Dnia 06 listopada nasze dzielne przedszkolaki odwiedziły Komendę Policji w Środzie Wlkp. Sierżant sztab. Magdalena Bianek, pełniąca służbę na stanowisku dowodzenia średzkiej jednostki policji, przedstawiła milusińskim, jak wygląda praca oficera dyżurnego oraz w jaki sposób funkcjonują telefon alarmowy i policyjna radiostacja. Dzieci zwiedziły policyjny areszt oraz mogły z bliska zobaczyć funkcjonariusza w pełnym „rynsztunku” bojowym.


 

Additional information

smart-NT